جمعه12042020

Last updateیکشنبه, 16 فوریه 2014 6pm

Back برگه نخست روانشناسی و روان درمانی موفقیت 10 راه برای تاثیر مثبت روی رئیستان

10 راه برای تاثیر مثبت روی رئیستان

10 راه برای تاثیر مثبت روی رئیستان

اگر فرد خلاقی باشید که به پیشرفت خود اهمیت می دهید مسلما می دانید که ارتباط مهمترین توانایی شماست ، در محل کار مهمترین فرد رئیس شماست که عامل مهمی در پیشرفت شما خواهد بود ،شما باید بتوانید نظر مثبت او را داشته باشید ، روش های زیر شما را یاری می کنند :

1 زود برسید

وقت شناسی نشان دهنده شخصیت شماست . هنگام مصاحبه اولیه حضور زود ترما تصویر خوبی از ما ایجاد می کند ولی بعد از استخدام شدن ممکن است در این مورد بی توجه باشیم . با زود رسیدن به محل کار رئیستان را تحت تاثیر قرار دهید

 

2  مدعی باشید

با مهارت های رهبری خود رئیستان را تحت تاثیر قرار دهید . به جای اینکه منتظر باشید تا وظیفه ای به شما محول شود ، خودتان فعال باشید . در جلسه بعدی با رئیس و همکاران ، دستتان را بالا ببرید و سوال بپرسید . خودتان را نشان دهید بگذارید تا رئیستان تلاش و اعتماد به نفستان را ببیند .

 

3  آنها را به چالش بکشید

بله، آنها رئیس شما هستند، اما این به این معنا نیست که شما نمی توانید به شیوه ای محترمانه از آنها سوال کنید .نترسید و با سوالات خود طوفان ذهنی ایجاد کنید ، روشی که به یافتن راه حل های بهتر منجر می شود .به خاطر داشته باشید که رئیستان شما را استخدام کرده چون برای شما و توانایی هایتان احترام قایل بوده است .

 

4  بیشتر مایه بگذارید

منظورمان این نیست که پاچه خواری کنید اما کمی تلاش بیشتر تاثیر شگفت آوری خواهد داشت . مثلا می توانید کمی وقت بگذارید تا ببینید متن سخنرانی اش کامل است یا نه ؟ این حرکات ساده وفاداری و تعهد شما را به رئیس و شرکت نشان می دهد

 

5  یک تیم باشید

کار گروهی را فراموش نکنید ، سعی کنید تا با همکارانتان به صورت تیمی کار کنید و روحیه کار گروهی را در آنها تقویت کنید . رئیستان از تلاش و نگرش مثبت شما قدردانی خواهد کرد ..

 

6  متفاوت فکر کنید

اگر همه همیشه با رئیس موافق هستند، پس فضای زیادی برای خلاقیت و پیشرفت وجود ندارد . یک قدم به جلو بردارید و رئیستان را با ایده هایتان تحت تاثیر قرار دهید . حتی اگر ایده های دیوانه واری باشد ! حداقل باعث می شود تا تلنگری برای خروج او از این فضای بسته شود . چه کسی می داند، ممکن است یک روند جدید ایجاد کنید .

 

7  یک مهارت جدید یاد بگیرید

علاقه به آموختن مهارت کاری جدید به رئیستان نشان می دهد که شما به کارتان و کیفیت آن اهمیت می دهید .انتخاب یک یا دو کلاس جدید در هر سال را به منظور پیشرفت به عنوان یک کارمند و عضو تیم هدف خود قرار دهید .

 

8  به شایعات توجه نکنید

شاید کار سختی باشد اما تمام تلاشتان را بکنید تا در برابر وسوسه غیبت و شایعات بی اساس اداری مقابله کنید . رئیستان برای خودداری شما و احترام به احساسات همکارانتان از شما قدردانی خواهد کرد .

 

9  شیک باشید

سعی کنید لباس مناسب محل کار ، سنگین و در عین حال شیک بپوشید . چون خواسته و ناخواسته لباس تاثیر زیادی در برداشت دیگران از شما و ارتباط با همکاران و مشتریان دارد . اگر نمی دانید چه بپوشید حتما مشورت بگیرید .

 

10  گوش بدهید

گاهی اوقات رئیس شما تنها نیاز دارد تا به او گوش دهید . تلاش کنید تا دست از پرسیدن سوالات بیش از حد بردارید و شنونده خوب بودن را تمرین کنید . او با صحبت کردن با شما خودش را خالی می کند و لذت می برد و شما نیز درک بهتری از او و جهانش به دست می آورید .

آمار بازدید تارنما

نمایش تعداد مطالب
1325463

ما 96 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

G+